вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie konserwowane sztachety drewniane prędko się destruują oraz mogą ostatecznie stracić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się zacząć od dokładnego oraz dokładnego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz dekoracji sztachet z drewna istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Jak zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten rodzaj płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji więc dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий