среда, 25 мая 2016 г.

Konstrukcja balustrady z plastiku na plot i bramę ogrodzeniowa nie wymaga pozwolenia na to ani raportowania tego faktu do starostwa powiatowego prócz kilku przypadków.

Projekotwanie ogrodzenia z plastiku na plot i bramkę sztachetowa nie wymaga zezwolenia na budowę ani raportowania tego faktu do urzędu oprócz wyjątkowych wypadków.

Sztachety z plastiku na plot i furtkę ogrodzeniowa nie przekraczające poziomu 2,2 m umieszczane miedzy dwoma graniczącymi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to również ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów blisko dróg prywatnych i wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ploty plastykowe na ogrodzenie i bramkę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania ogrodzenia winno określać rodzaj ogrodzenia, sposób przeprowadzenia jego instalacji i zaplanowany termin startu budowy.
  5. Prócz zgłoszenia wypada dodać oświadczenie o prawie do zarządzania posiadłością w zamiarach budowlanych oraz o ile jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Od czasu do czasu do stawiania sztachetki z PCV na plot i bramkę ze sztachetek zadane są dodatkowe uzgodnienia tj. np. zgoda zarządcy drogi na lokalizacje zjazdu.

Stawianie płotu można zacząć po 30 dobach od czasu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile urząd nie wniesie przedtem protestu. Sprzeciw może powstać w sytuacji, kiedy projektowane sztachety z plastyku na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa jest nieadekwatne z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej szosy. W sytuacji jak proponowane sztachetki Winylowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachetprzypadkiem może zagrażać bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. przez ograniczanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować pozyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez czas dwóch lat. Brak zainicjowania robót przez ów czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia i w wypadku ochoty zbudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий